Τετάρτη 24 Απριλίου 2013

Αυτοκτόνησε ο Παναιτωλικός 0-0 με τη Νίκη Βόλου

Για μια ακόμα φορά ο Παναιτωλικός κλώτσησε την καρδάρα και... πέταξε τζάμπα βαθμούς που είχε μαζέψει με ιδρώτα!

Μόνο γκολ δεν είχε το παιχνίδι ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τη Νίκη Βόλου στο Αγρίνιο, που έμεινε στο 0-0.
Πριν από την έναρξη του αγώνα σημειώθηκαν επεισόδια στην θύρα που κάθονται οι οργανωμένοι των γηπεδούχων, με την αστυνομία να κάνει χρήση χημικών, ενώ οι οπαδοί απάντησαν με καπνογόνα. Για λίγα λεπτά η κατάσταση ήταν έκρυθμη, ωστόσο γρήγορα τα πνεύματα ηρέμησαν και το.......
παιχνίδι ξεκίνησε κανονικά. Από το ξεκίνημα τα «καναρίνια» είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης, χάνοντας κάποιες ευκαιρίες με τους Σίσιτς και Μπόγιοβιτς, ενώ οι φιλοξενούμενοι ήταν σχεδόν ακίνδυνοι.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε η εικόνα του αγώνα, με τον Παναιτωλικό να είναι αυτός που προσπαθεί να σκοράρει, ενώ η Νίκη είχε περιοριστεί σε παθητικό ρόλο. Ο Μπόγιοβιτς βρέθηκε σε θέση βολής σε τρεις περιπτώσεις, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Πάντως, οι Βολιώτες μέτρησαν δύο ακόμη απώλειες με κόκκινες κάρτες, καθώς στο 89’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Λαλίν και στο επόμενο λεπτό τον ακολούθησε ο Ψιάνος.

Παναιτωλικός: Στεφανάκος, Αραμπατζής (75’ Μουμίν), Κούσας, Μελισσάς, Γκόλιας, Τζούνιορ, Μπακάκης, Φαβάλι, Καμαρά (67’ Μπελόν), Σίσιτς, Μπόγιοβιτς

Νίκη Βόλου: Βούρας, Καρατζάς, Ψιανός, Χατζής, Κοντοδήμος, Παπαδόπουλος, Πουρτουλίδης (75’ Ουέλινγκτον), Σκούφαλης, Παππάς, Ταντιτς (66’ Λαλίν), Φλίγκος