Κυριακή 3 Μαΐου 2015

Δόξα Καινουρίου - Αρης Αιτωλικού 0-3

Αν και έπαιζε από το 15' με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ζηνεμπή, ο Αρης Αιτωλικού δεν δυσκολεύτηκε να επιβληθεί με σκορ 3-0 της τραγικής σήμερα Δόξας Καινουρίου.
Οι "νησιώτες" στον επόμενο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων παίζουν για δύο αποτελέσματα καθώς τους αρκεί και ο βαθμός της ισοπαλίας για να παραμείνουν... στην κατηγορία.
Ο Αρης μόλις στο 12' πήρε το προβάδισμα στο σκορ όταν σε φάουλ από δεξιά από το κέντρο του Μπούσγου ο Ζέρβας με σουτ στην κίνηση στο δεύτερο δοκάρι εκτέλεσε τον Ευθυμίου.
Στο 15' οι "νησιώτες" έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ζηνεμπή.
Από εκείνο το σημείο και έπειτα ο Αρης υποχώρησε για να κρατήσει το υπέρ του σκορ με τη Δόξα να έχει την κατοχή χωρίς όμως να απειλεί με αξιώσεις την εστία του Κούσουλα.
Με το "καλημέρα" του δευτέρου ημιχρόνου έγινε το 0-2. Συγκεκριμένα στο 46' ο Ερινάλντο έκανε από αριστερά τη σέντρα με την μπάλα να φτ'ανει δεξιά έξω από την περιοχή στον Καρέτσο ο οποίος βρήκε τον Ζέρβα που μέσα από την περιοχή και δεξιά έκανε το διαγώνιο σουτ στέλνοντας τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Ευθυμίου.
Οι Καινουργιώτες προσπάθησαν να σημειώσουν γκολ και να ξαναμπούν στο παιχνίδι αλλά όλοι οι ποδοσφαιριστές της είχαν απόδοση κάτω του μετρίου.
Το τελικό 0-3 σημειώθηκε στο 81' όταν ο ερινάλντο βρήκε τον Φράγκο Γ. στην καρδιά της άμυνας της Δόξας και αυτός με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Το φίλμ του αγώνα:
2'   Ο κακούρης βρήκε τον Μπλάνη που έκανε την προσποίηση και το σουτ έξω από την περιοχή άουτ
11' Σέντρα Κακούρη από δεξιά ο Τζωρτζόπουλος Σ. έκανε το σουτ στην κίνηση στο πίσω δοκάρι η μπάλα έφτασε στον Γιώτη που αιφνιδιάστηκε κάνοντας αδύναμο σουτ και ο Κούσουλας έπεσε στη δεξιά του γωνία και μπλόκαρε
12' Γκοοολ 0-1 Ο Μπούσγος εκτελεί φάουλ από το κέντρο και δεξιά με τον Ζέρβα να κάνει σουτ στην κίνηση στο δεύτερο δοκάρι δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του
15' Αποβολή του Ζηνεμπή με δεύτερη κίτρινη κάρτα
16' Ο Τζωρτζόπουλος Σ. εκτελεί το κόρνερ απομακρύνουν οι αμυντικοί σουτ Κακούρη ο Κούσουλας έπεσε στη δεξιά του γωνία και απέκρουσε
38' Κόενερ Τζωρτζόπουλου Σ. ο Κούσουλας διώχνει με γροθιές ο Σαλμάς κάνει το σουτ με την μπάλα να κοντράρει σε σώματα αμυντικών
42' Σουτ Φούντα έξω από την περιοχή στην αγκαλιά του Ευθυμίου
45+2 Σε αντεπίθεση της Δόξας ο Τζωρτζόπουλος Δ. κάνει το σουτ ψηλά άουτ
46' Γκοοολ 0-2 Ο Ερινάλντο από αριστερά κάνει τη σέντρα η πάλα φτάνει στον καρέτσο στην απέναντι πλευά που με πάσα βρίσκει τον Ζέρβα που με σουτ διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του
58' Ο Αρης βγαίνει στην αντεπίθεση από δεξιά με τον Ζέρβα που κάνει την μπαλιά στην απέναντι πλευρά στον Φούντα αλλά ο Ευθυμίου βγήκε και έδιωξε με τα πόδια
59' Νέα αντεπίθεση του Αρη με τον Καρέτσο από δεξιά κάνει το σουτ ο Ευθυμίου αποκρούει με τον Φούντα από κοντά να κάνει νέο σουτ πάνω στον Ευθυμίου και να απομακρύνουν οι αμυντικοί
60' Σουτ Καρρόπουλου στην αγκαλιά του Κούσουλα
68' Ο τζωρτζόπουλος Σ. μπαίνει στην περιοχή από αριστερά κάνει την παράλληλη σέντρα ο Κούσουλας αποκρούει η μπάλα κάνει στον Γιώτη που κάνει το αδύναμο σουτ με την μπάλα να βρίσκει σε πόδια αμυντικών και να καταλήγει κόρνερ
81' Γκοοολ 0-3 Ο Ερινάλντο βρίσκει με πάσα στην καρδιά της άμυνας της Δόξας τον Φράγκο Γ. που με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-3.
93' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Σ.Τζωρτζόπουλου ελάχιστα άουτ από το αριστερό "Γ" του Κούσουλα

Δόξα Καινουρίου (Γιάννης Μακρής): Ευθυμίου, Σούσα, Κωνσταντίνου, Μπισμπίκης, Γκορόγιας (62' Στρεμμένος), Τζωρτζόπουλος Δ. (48' Καρρόπουλος), Σαλμάς, Κακούρης (77' Ασημακόπουλος), Γιώτης, Μπλάνης, Τζωρτζόπουλος Σ.
Αρης Αιτωλικού (Χρ.Κυργιάκης - Μ.Κωνσταντάτος): Κούσουλας, Καραδήμας, Χονδρογιάννης, Μπούσγος, Ζηνεμπής, Κούσουλας Τρ., Φούντας (80' μαχμούτ), Ερινάλντο (88' Μπότας), Παχής, Ζέρβας, Καρέτσος Ν. (61' Φράγκος Γ.)