Τετάρτη 13 Μαΐου 2015

Ισοπαλία το μπαράζ...η Δόξα κέρδισε την παραμονή στην Α'

Η Δόξα Καινουρίου είναι η ομάδα που θα αγωνίζεται και τη νέα ποδοσφαιρική χρονιά στην Α' κατηγορία του νομού.
Δόξα και Αρης Αιτωλικού ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στον τρίτο αγώνα μπαράζ που έγινε στο ουδέτερο γήπεδο της Αμφιλοχίας.
Οι Καινουργιώτης στο 7' με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Καρρόπουλου άνοιξαν το σκορ για να ισοφαρίσει ο Αρης στο 12' με πλασέ του Γ.Φράγκου σε...
σέντρα του Καρέτσου.
Οι "νησιώτες" από το 79' αγωνίστηκαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής, με απ'ευθείας κόκκινη κάρτα, του Παχή για χτύπημα στον Καρρόπουλο ενώ στο 92' και στο 94' έχασαν δύο σπουδαίες ευκαιρίες να κερδίσουν και να μείνουν στην κατηγορία με τους Φούντα και Καραδήμα.
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα οι συμπλοκές στο τέλος του αγώνα ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων για ένα τρίλεπτο περίπου.
Το φίλμ του αγώνα:
7'   Γκοοοολ 1-0 Ο Καρρόπουλος με απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα αριστερό "γάμα" του Κούσουλα
12' Γκοοολ 1-1 Ο Καρέτσος έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Φράγκος Γ. βρέθηκε αφύλακτος στην καρδιά της άμυνας και ανάμεσα στο κεντρικό αμυντικό δίδυμο των Γιώτη και Σαλμά και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ευθυμίου
14' Σουτ του Καρρόπουλου μπλόκαρε εύκολα ο Κούσουλας
49' Βαθιά μπαλιά του Κωνσταντίνου ο Κούσουλας βγήκε έξω από την περιοχή να διώξει με τα πόδια, έκανε το λάθος αλλά ο Κακούρης δεν εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία που του δημιουργήθηκε και έδιωξαν οι αμυντικοί
52' Σουτ Κωνσταντίνου από αριστερά στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
68' Ο Ερινάλντο εκτελεί φάουλ από το κέντρο περίπου η μπάλα λόγω του αέρα πήγε να ξεγελάσει τον Ευθυμίου που έδιωξε την μπάλα κόρνερ
74' Σέντρα για τον Αρη από αριστερά σουτ Ζηνεμπή στο οριζόντιο δοκάρι
79' Ο Αρης μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής με απ'ευθείας κόκκινη του Παχή
92' Σουτ του Φούντα η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό άλλαξε πορεία αλλά ο Ευθυμίου απέκρουσε με την μπάλα να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι και να καταλήγει κόρνερ
94' Σε σέντρα στην περιοχή της Δόξας ο Καραδήμας από το ύψος της μικρής περιοχής κάνει το σουτ ψηλά άουτ

Δόξα Καινουρίου (Γιάννης Μακρής): Ευθυμίου, Σούσα (73' Καρναβιάς), Κωνσταντίνου, Σαλμάς, Γιώτης, Τζωρτζόπουλος Δ. (84' Στρεμμένος), Τσίρκας, Κακούρης, Τζωρτζόπουλος Σ., Μπλάνης, Καρρόπουλος (79' Γκορόγιας)
Αρης Αιτωλικού (Χρήστος Κυριάκης - Μάκης Κωνσταντάτος): Κούσουλας Επ., Καραδήμας, Χονδρογιάννης (75' Φούντας), Μπούσγος, Ζηνεμπής, Κούσουλας Τρ., Φράγκος Γ. (60' Ερινάλντο), Καλύβας, Παχής, Μαχμούτ, Καρέτσος