Σάββατο 22 Απριλίου 2017

ΑΓΡΙΝΙΟ: ΦΛΟΓΑ - ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΊΟΥ 1-0 ΣΤΑ ΜΠΑΡΑΖ

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις στα μπαράζ ανόδου η Φλόγα Παλαιομάνινας η οποία επικράτησε στο γήπεδο Καραπαππά της ΑΕ Μεσολογγίου με σκορ 1-0.
Το μοναδικό γκολ που έδωσε και τη νίκη στους γηπεδούχους πέτυχε ο Χριστόπουλος στο 85'.  Στο 92' η ΑΕΜ έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Βασιλάρη για....
χτύπημα σε αντίπαλο εκτός φάσης.

Το φίλμ του αγώνα:
9' Η Φλόγα διαμαρτύρεται για μη καταλογισμό πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μαντέλου στον Κακούρη
13' Ατομική προσπάθεια του Πιστιόλη απά αριστερά κάνει την παράλληλη με το τέρμα πάσα, εκεί πετάγεται ο Νάκος που προσπαθεί να κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει φτάνει στον Ντζιμάνη που μέσα από την περιοχή κάνει το σουτ ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
14' Ο Κακούρης βγήκε από πλάγια δεξιά με αντίπαλο τον τερματοφύλακα της ΑΕΜ ,Ζέρβα, έκανε το πλασέ προσπαθώντας να περάσει τη μπάλα από πάνω αλλά ο Ζέρβας απέκρουσε σε κόρνερ

23' Φάουλ Νάκου ελάχιστα άουτ

49' Φάουλ Νούλα κεφαλιά Νάκου μέσα από την περιοχή πέρασε ψηλά άουτ

63' Σουτ Μπαλαούρα ο Κατερινόπουλος αποκρούει σε κόρνερ. Στην εκτέλεση του κόρνερ η κεφαλιά του Πασπαλιάρη πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και κατάληξε άουτ

78' Κάθετη πάσα του Χριστόπουλο στον Νάκο ο Ζέρβας με έξοδο μπλόκαρε
80' Ατομική προσπάθεια του Νάκου από αριστερά κάνει την παράλληλη με το τέρμα πάσα η μπάλα βρίσκει στον Ζέρβα που κάνει έξοδο, φτάνει στον Πιστιόλη που επιχειρεί το αδύναμο πλασέ με τον Πασπαλιάρη να αποκρούει πάνω στην γραμμή. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή πριν απομακρύνει ο αμυντικός της ΑΕΜ.
81' Σουτ Ψηφή στην αγκαλιά του Ζέρβα
85' Γκοοολ 1-0 Ο Χριστόπουλος φεύγει στην αντεπίθεση, βρίσκεται απέναντι στον Ζέρβα τον οποίο πλασάρει εύστοχα στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα
91' Η ΑΕΜ διαμαρτύρεται για τον μη καταλογισμό πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Πασπαλιάρη

Φλόγα Παλαιομάνινας (Γιώργος Γιάκος): Κατερινόπουλος, Νταλαπέρας, Νούλας (71' Τουρλίδας), Ψηφής, Λίτσος, Καντάνης, Κακούρης (68' Νούλας Β.), Ντζιμάνης, Πιστιόλης, Νάκος, Χριστόπουλος
Α.Ε. Μεσολογγίου (Χρήστος Ζαρκαβέλης): Ζέρβας, Μπααλαούρας (88' Ζαρκάδας), Μαντέλος, Τραγουλιάς, Πασποαλιάρης, Δενδρινός, Μιχαλόπουλος, Ζαχαράκης, Κράνης, Ζέρβας Ν. (77' Σακελαρόπουλος), Βασιλάρης