Σελίδες

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012

Παναιτωλικός - Θρασύβουλος 3-0 (video-φωτό)

Πασάς (2′) , Γκόλιας (12′) και Καμαρά (55′)οι σκόρερ
Παρουσία 2.000 περίπου οπαδών του,  ο Παναιτωλικός  υποδέχεται στο Αγρίνιο τον Θρασύβουλο με αποκλειστικό στόχο την επιστροφή του στις νίκες. Ο αντίπαλος του Παναιτωλικού βρίσκεται στη 19η θέση της κατάταξης έχοντας συγκεντρώσει μέχρι στιγμής 11 βαθμούς. Παραμένει όμως ένας επικίνδυνος αντίπαλος.
Ο Νίκος Καραγεωργίου παρατάσσει τους: Τακίδη, Ακουάρο, Κούσα, Μπακάκη, Γκόλια, Μπογκντάνοβιτς, Σφακιανάκη, Πασά, Γιάνεφ,Φαβάλι και Καμαρά. Στον πάγκο οι Στεφανάκος, Ιωάννου,  Δάρλας, Μεταξούλης, Μύγας, Κουτσοσπύρος και Κίτσας.
Ο Στάθης Σταθόπουλος για τον Θρασύβουλο  παρατάσσει τους: Ξενοδόχοφ, Βασιλείου, Αρκουμάνη, Σύρο, Μπακάλη, Γεωργιάδη, Σκόνδρα, Πλαβούκο, Προβατίδη, Πάνο και Καλαμιώτη.
2′ ΓΚΟΛ για Παναιτωλικό: .....
Με σουτ ο ο Πασάς ανοίγει το σκορ.Προηγήθηκε σου του Καμαρά, απέκρουσε ο Ξενοδόχοφ , η μπάλα έφθασε στον Πασά που σκόραρε το πιο γρήγορο γκολ για τον Παναιτωλικό στο φετινό πρωτάθλημα.
8′ Εκτελεί φάουλ ο Γιάνεφ , κεφαλιά ο Ακουάρο διώχνει  ο Ξενοδόχοφ.
12' ΓΚΟΛ για Παναιτωλικό: Απευθείας Φάουλ του Γκόλια και η μπάλα στα δίχτυα του Ξενοδόχοφ
16′ Ευκαιρία για Παναιτωλικό καθώς το πλασέ του Πασά αποκρούει ο Ξενοδόχοφ.
Οι οργανωμένοι της  Θύρας 6 (βρίσκονται στη Θύρα 5) φωνάζουν υβριστικά συνθήματα κατά του προέδρου του Παναιτωλικού. Τους αποδοκιμάζει όμως μεγάλο τμήμα των φιλάθλων που είναι στη μεγάλη κερκίδα.
30′ Κίτρινη στο Σύρο του Θρασύβουλου για διαμαρτυρία. Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα σε σχέση με το πρώτο εικοσάλεπτο.
41΄ Δεύτερη κίτρινη σε παίκτη του Θρασύβουλου.Αυτή στον Αρκουμάνη για αντιαθλητικό παίξιμο.
44′ Καλή ευκαιρία για Παναιτωλικό καθώς η μπάλα μετά από κόρνερ του Γιάνεφ από κεφαλιά του Κούσα πέρασε λίγο άουτ.
Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
49΄ Αουτ το απευθείας φάουλ του  Γιάνεφ
51′ Μεγάλη ευκαιρία για Παναιτωλικό καθώς ο Πασάς  σε τετ α τετ μετά από καλή ενέργεια του Καμαρά δεν καταφερε να στείλει την μπάλα στο τέρμα. Ο Παναιτωλικός πιέζει μπαίνοντας στην επανάληψη όπως ξεκίνησε και το πρώτο ημίχρονο.
53΄ Ευκαιρία ο Φαβάλη που σουτάρει άουτ από καλή θέση
54΄ ο Καλογρίδης στη θέση του Γεωργιάδη για Θρασύβουλο.
55΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ:ο Καμαρά με πλασέ κάνει το 3-0. Η φάση ξεκίνησε με συνδυασμό Πασά και Φαβάλι που σούταρε , απέκρουσε ο Ξενοδόχοφ αλλά η μπάλα έφθασε στον Καμαρά που σκόραρε το δεύτερο του γκολ στο πρωτάθλημα.
60΄ Alλαγή για Θρασύβουλο. Στη θέση του Αρκουμάνη ο Τζιωρτζόπουλος .
62΄ Κίτρινη  στον Καλαμιώτη του Θρασύβουλου  για αντιαθλητικό παίξιμο  στον Πασά.
64΄ Κίτρινη στον  Γκόλια του Παναιτωλικού
65΄ Δοκάρι ο  Σφακιανάκης μετά από πλασέ του.
68΄ Τελευταία αλλαγή για Θρασύβουλο. Ο Αγκόλι στη θέση του Καλαμιώτη.
73′ Κίτρινη στον Καμαρά για ‘θέατρο”.
74′ Αλλαγή για Παναιτωλικό. Στη θέση του Γιάνεφ ο Μύγας.
77′ Αλλαγή για Παναιτωλικό. Ο Κίτσας αγωνίζεται για πρώτη φορά  στη θέση του διακριθέντα σήμερα Καμαρά.
81΄Κιτρινη καρτα στον Προβατίδη του Θρασύβουλου για διαμαρτυρία
82′   Κεφαλιά του Σκόνδρα άουτ από τις ελάχιστες ακλές φάσεις του Θρασύβουλου.
81′: Τελευταία αλλαγή για Παναιτωλικό. Ο Μεταξούλης στη θέση του Πασά.